Co mě čeká?

27. října 2006 v 17:27 | Ladussa |  ...Tetování...

Co mě vlastně čeká?

1. Bolí to - někoho více, někoho méně, ale přesto to bolí. Prý je to bolest podobná vytrhávání obočí, což asi u mužů není až tak zažitý zvyk. U permanentního make-upu na obličej se používá lokální anestetikum, tam by ta bolest byla opravdu nesnesitelná,ale na tělo? Chcete to? Tak to musíte vydržet…
2. Je to zdlouhavé - ano,souhlasím. Nejprve si musíte vybrat studio nebo salon, zkontrolovat hygienu a odbornou způsobilost pracovníka, který tetuje, vybrat si motiv ušitý na míru,r ozhodnout se, smlouvat o ceně, objednat se, duševně se připravit…
3. Půjdu pak na diskotéku nebo na neschopenku? - ani jedno ani druhé, záleží na rozsahu, umístění, ročním období,náladě, počítejte s tím, že první den po tetování je obrázek (kromě obličeje, samozřejmě) překrytý sterilní náplastí,t akže vytahovat se můžete až později. Ideální je si den dva odpočinout, vím že to je obtížné, ale přece jen,každý zásah do těla potřebuje čas na zotavení.
4. Zakázáno je přímé slunění (i v soláriu), koupání ve veřejných koupalištích, škrábání (i když to svědí)
5. Co se může ještě stát? - může vám být špatně, jako první příznaky chřipky, tělo se brání vpravení pigmentu, protože je pro něj cizí nepřijatelnou látkou. Nebojte se, přejde to. Hlavně se nesnažte přebít situaci alkoholem nebo léky, nepomáhá to a může vám být ještě hůř.
6. Co ještě musím vědět? - každé tetování se časem zbarví podle množství vašeho pigmentu, někomu lehce do modra, do šeda, do zelena. Nikdo to neovlivní, většina barev u nás používaných je velmi kvalitních, ale každý z nás máme jiný typ kůže. Existují typy lidí, kterým tetování nedrží i kdyby si tatéra s sebou vozili i na dovolenou.
7. Co musím dodržovat - to co vám řeknou, pokud moc nevnímáte, je dobré si vyžádat písemné rady a porady. Profesionál by měl poznat kdo si jeho dobře míněnou radu vezme k srdci a kdo ji zapomene ihned jak odejde dveřmi ven. Důležité je to hlavně u permanentního make-upu na obličeji, kdy je první péče nejdůležitější a závisí na ni mnohdy výsledek celé práce.
8. Co když se něco zkazí? - žádný problém,stává se že někde barva odpadne se stroupkem, v ceně každé práce by měla být 1-2 korekce po zahojení, což je nejdříve tak za měsíc. I špatné tetování se dá opravit, nejlepší je ale vědět s čím v dotyčném salonu pracovali.
9. Reklamace - řídí se platným obchodním zákoníkem. U permanentního make-upu je nutná písemná smlouva,potvrzená oběma stranami.
10. Jak to, že to trvalo tak krátce/dlouho a cena je tak nízká/vysoká? - je to individuální. Každý si svoji práci cení jinak. Ceny tetování se pohybují zhruba od 700,-Kc výše. A věřte že i ten nejmenší obrázek dá mnohdy více práce a trvá déle než velký jasný ornament. Cena musí být stanovena předem, většinou maximální, neexistuje aby vám pak někdo řekl: slečno, špatně chytáte, tak to bude o dva tisíce dražší…
11. Ptejte se, pořád a na cokoliv (samozřejmě v souvislosti s tetováním). Není horšího zákazníka, který se slovy: něco mi tam udělejte, sedá do křesla nebo na lehátko. Pokud tatér při práci mlčí, je to v pořádku, soustředí se, pokud mlčí před i po, jděte jinam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marlitta marlitta | Web | 27. října 2006 v 17:28 | Reagovat

Ahojky, máš moc hezký blog, koukni se prosím na můj.

2 terisek terisek | E-mail | 10. června 2007 v 11:01 | Reagovat

ahojky mas to tu moc superr ty rady by ste si mnely vzit k srdci je to dulezity vim to samam z vlastni zkusenosti a kdo v dnesni dobe ne noo kazdopadne mam motylka asi asi priblezne 7-5 cm a stal mne asi 2000 a trval asi 2 hodiny della mi to v teplicich v krupsky ulici kdo zna a mnel by zajem at nevha pani kirchner je hodna a ceny sni se daj domluvit jinak pokracuj dale v peknem blogu a preju mnoho zdaru

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama