Březen 2007

8.spřátelený blog

26. března 2007 v 12:34 | Ladussa |  ...Spřátelené blogy...
Tak tenhel bloček teprve začíná,ale je super,je tam plno věcí o WITCH,jukněte se! http://superwiitch.blog.cz/


7.spřátelený blog

26. března 2007 v 12:05 | Ladussa |  ...Spřátelené blogy...
Tak tenhle bloček je moc fajn!Určitě se tam jukněte je tam toho moc zajímavýho.. ;0)

...Veronica Mars...

13. března 2007 v 18:56 | Ladussa |  ...Seriály...
Písnička z Veronicy Mars VERONICA MARS se odehrává v kruhu zámožné komunity města Neptune v přímořském L.A. Tady určují pravidla mocní a bohatí, vlastní město i školu a zoufale se snaží udržet svá tajemství pod pokličkou. Naneštěstí pro ně, žije tu i Veronica Marsová (Kristen Bell), chytrá nebojácná 17-ti letá cool holka, která využívá toho, že její otec je soukromé očko, a řeší své vlastní případy.
Přes den Veronica studuje na místní střední škole, jako každý v jejím věku. Společnost jí dělá kolega-psanec Wallace Fennel (Percy Daggs III). Jsou však lidé na Neptune High, kterým se raději vyhýbá: jako její bývalý přítel Duncan Kane (Teddy Dunn) a jeho nejlepší přítel Logan Echolls (Jason Dohring). Každá škola má své rebely a na Neptune jsou to lidé jako Weevil (Francis Capra) a jeho P.C.H. Bike Club boys (motorkářská banda).
Po večerech se Veronica stará o svého otce, bývalého šerifa Keitha Marse (Enrico Colantoni) a pomáhá mu řešit jeho případy v detektivní kanceláři. Díky svým znalostem z branže a kvalitnímu digitalnímu fotoaparátu odkrývá Veronica ta nejtemnější tajemství města Neptune, včetně toho, kdo před rokem zabil její nejlepší kamarádku a Duncanovu sestru, Lilly Kaneovou a s tím související otcovu potupu.
A tak Veronika hledá nové důkazy, které by očistily jméno jejího otce, přivedly zpět její matku a ji zbavily pověsti vyvrhele.
Veronica Marsová
Veronica patřila kdysi mezi oblíbence, chodila s nejkrásnějším klukem ve škole a byla dcera respektovanéhó šerifa. To vše se změnilo 2. října 2003 - tu noc byla zavražděná její nejlepší kamarádka Lilly Kaneová.
Keith Mars
Keith Mars, otec Veronicy, byl v Neptune respektovaným šerifem. Po vraždě Lilly Kaneové si však vzal na mušku jejího otce, softwarového milionáře Jakea Kanea, díky jehož společnosti je Neptune tak zámožné. Když se později k vraždě přiznal Abel Koontz, Keith začal být považován za neschopného. Stálo ho to jeho práci, jeho ženu a respekt místních obyvatel. Teď vede svou vlastní vyšetřovací praxi, ve které mu pomáhá Veronica.
Wallace Fennel
Wallace se s Veronicou poznali, když odřezávala kobercovou lepící pásku, kterou byl připoután ke stožáru na nádvoří školy. Jak se tam dostal? Protože zavolal policii, když místní motorkářský gang ukradl věci z obchodu, kde pracoval.
Duncan Kane
Duncan Kane je syn Jakea Kanea, Neptuneské verze Billa Gatese, a Celesty Kaneové. Byl také bratrem Lilly a kdysi i přítelem Veronicy.
Logan Echolls
Jak řekla Veronica: Každá škola má své příslovečné maniakální pako - on je náš. Je synem filmové hvězdy, Aarona Echollse. Je nejlepším přítelem Duncana a chodíval s Lilly, než zemřela.
Eli 'Weevil' Navarro
Weevil je vůdcem PCH Bike Club (motorkářské bandy). Ale nenechte se zmást jeho špatnou pověstí, v podstatě je to klaďas.
Lillian 'Lilly' Kaneová
Lilly byla nejlepší kamarádka Veronicy, sestra Duncana a přítelkyně Logana. 3. října 2003 byla nalezena zavražděna u bazénu rezidence Kaneových.
Jack Kane
Otec Lilly a majitel softwarové firmy vydělávající milióny - tudíž vlivný člověk. Keith vždy věřil, že Kaneovi mají se smrtí své dcery něco společného a Jake byl první na seznamu.
Celeste Kaneová
Matka Lilly. Veronicu nikdy neměla ráda a své dceři zakázovala se s ní stýkat.
Zástupce Leo
Leo je novým zástupcem šerifa v Neptune. Když se s nim Veronica potkala poprvé, využila jeho dobroty ve svůj prospěch a jeho za to málem vyhodili. Ovšem Veronica má pro něj slabost.
Cindy 'Mac' Mackenzieová
Mac je jedna z mála Veroničiných kamarádek v Neptune. Také ne moc oblíbená, ale na co popularita, když dobře ovládá počítače a nemá zábrany je využívat pro vlastní dobro. A naštěstí pro Veronicu jí ráda pomůže.
Meg Manningová
Meg je jedna z mála populárních dívek v Neptune High, co má Veronicu ráda. Na oplátku ji Veronica pomohla s jejím problémem.

Ségra se sestřenkou...

10. března 2007 v 1:12 | Ladussa |  ...Friends...
No to jsu takový moje sluníčka...oni to třeba nevědi a tak,já vim,jsem na vás často protivná,ale to jsem zkrátka já.S váma je ale prdka vždycky...když spíme u babičky,nebo kravíme u tety a nebo u tety ,,No já tuhle" :DProstě ty chvíle spolu si užíváme a už máme spolu i naplánovanou budoucnost co?Jani,tu nemovistost si stejně jednou koupíme :D MVSMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMRáda!!!

Monča je nej :D

10. března 2007 v 1:02 | Ladussa |  ...Friends...
Monča je teď moc moc moc moc moc super,je moje nej kámoška!Fakt mi rozumí a upřímně doufám že se spolu dostaneme na tu školu kam chceme...:)) Někdy mě třeba nasere jak se nasere,ale já to taky dělám a stejně je to jen chvilkový....Mončo...MTSMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMR!Však ty víš :0*

Sean Gunn (Kirk Gleason)

10. března 2007 v 0:47 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Sean Gunn
Místo narození:St. Louis, Missouri

Životopis:

Sean Gunn hraje v Gilmorových děvčatech - již od první řady tohoto seriálu - jednu z nejvýstřednějších a nejbarvitějších postav, Kirka Gleasona.
Sean je nejmladším z šesti dětí. Zatímco všichni jeho čtyři starší bratři pracují v zábavním průmyslu, jeho sestra se vydala jinou cestou a stala se advokátkou. Sean se narodil a vyrůstal v St. Louis, v Missouri, a už jako malý chtěl být hercem. Na střední škole ho láska k divadlu dovedla k tomu, aby se zapsal na Goodmanovu divadelní školu. Po odabsolvování strávil Sean dva roky v Chicagu, kde režíroval řadu her. Domníval se, že udělá kariéru jako divadelní režisér, pak však dostal několik nabídek na účinkování v reklamách a filmech v Chicagu. Rozhodl se tedy věnovat se herectví a zamířil do Los Angeles, kde byla hned jeho první role hostování v pilotním dílu.
Když právě nepracuje, věnuje se řadě sportů. V současnosti bydlí v Los Angeles.
%3
Herecká kariéra:
Fish Out of Water (2004)- Jim
Jesus, Mary and Joey (2003)

Yanic Truesdale (Michel Gerard)

10. března 2007 v 0:42 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Yanic Truesdale
Datum narození:17. března 1970
Místo narození:Montréal, Quebec, Kanada
Celé jméno:Yanic Allan Truesdale

Životopis:

Ačkoliv je Yanic (výslovnost: janýk) Truesdale pro většinu diváků novou tváří, v Kanadě byl jedním z nejvytíženějších a nejpopulárnějších herců celá léta. Po přestěhování do Los Angeles mu úspěch vynesla hned první role - postava nadutého Francouze Michela Gerarda v Gilmorových děvčatech.
Narodil se a vyrůstal v Montrealu. K herectví se dostal víceméně náhodou, když se v sedmnácti, spolu se svým kamarádem, z legrace přihlásil ke zkouškám na hereckou školu. Ačkoliv jeho kamarád neuspěl, Truesdale na ni nastoupil a brzy v sobě objevil vášeň k herectví. Na Národní divadelní škole absolvoval ve dvaceti a jako talentovaný herec byl brzo vyhledáván.
První velký zlom přišel s rolí ve velmi populárním kanadském televizním seriálu o hokeji 'He Shoots, He Scores'. Následovalo šestileté účinkování v seriálu 'The Duval Family', během něhož si Truesdale našel čas i na 'Special Delivery', živou talk show určenou teenagerům.
Později byl Truesdale nominován na Cenu blíženců (kanadský ekvivalent Emmy) za ztvárnění černošského dítěte bílých rodičů v sitkomu 'Roommates'. Tato role byla zrcadlem jeho vlastního života, jelikož sám vyrůstal pouze s matkou, která byla Kavkazanka. Za své divadelní vystoupení ve hře 'The Bird Cage' si vysloužil nadšenou kritiku.
Po mnoha profesionálních výkonech v Kanadě se Truesdale rozhodl, že je čas přijmout nové výzvy. Studoval na Divadelním institutu Lee Strasberga v New Yorku a poté se přestěhoval do Los Angeles, které teď považuje za svůj domov. Má dvojí občanství, čehož si užívá. Sám sebe označuje za filmového šílence, který týden co týden zhlédne celou řadu filmů. Též ho baví psaní a cestování.
Herecká kariéra:
See Jane Date (2003)
Gilmore Girls (2000 - současnost)- Michel Gerard
Majeurs et vaccinés (1995)- Philippe Tessier
Epizodní role:
Kim Possible (2004)- epizoda: Partners
The Sentinel (1996)- epizoda: The Real Deal
- postava: člen hlídky

Keiko Agena (Lane Kimová)

10. března 2007 v 0:38 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Keiko Agena
Datum narození:3. října 1979
Místo narození:Honolulu, Havaj
Výška:155 cm

Životopis:

Keiko se do podvědomí televizních diváků dostala především svojí opakovanou rolí studentky v dramatu The Warner Bros. 'Felicity' a jako Lane Kimová v seriálu 'Gilmorova děvčata'.
Narodila se a vyrůstala v Honolulu, kde setrvala až do svých sedmnácti let. Již v deseti letech měla za sebou svůj herecký debut, když si vystřihla malou roli ve hře 'The Best Christmas Pageant Ever'. Tato zkušenost se jí zalíbila natolik, že se rozhodla s vystupováním pokračovat. Rodiče ji velmi podporovali. Máma ji brala na konkurzy a pomáhala jí učit se nazpaměť role v jednotlivých divadelních představeních.
Po ukončení střední školy Keiko studovala činohru na Whitmanově vysoké škole, ve státě Washington. Vždy během letního volna jezdila do Los Angeles a soustavně pracovala v divadle, v televizi a rovněž ve filmu. Její první profesionální konkurz skončil menší rolí v seriálu 'Renegade' (Odpadlík). Od té doby si zahrála epizodní role, jako například v 'Beverly Hills 90210', matku neslyšícího chlapce v 'ER' (Pohotovost) či studentskou reportérku v 'Sister, Sister'. Rovněž se objevila v televizním speciálu 'Strong Medicine' , kde si zahrála mladou ženu zápasící s mentální anorexií.
Na velkém plátně byla k vidění například v nezávislých filmech 'Beauty Shop' a 'Hundred Percent' (asijsko-americkém dramatu o třech párech, jejich životy jsou vzájemně provázány).
Byla členkou 'Incline theater company' a v součastnosti se rovněž věnuje 'hereandnow', asijsko-americké herecké společnosti, která po celé zemi vystupuje s původními hrami. Koníčkem je jí také její motorka. V současnosti bydlí spolu se svými dvěma kocoury, Sethem a Benem, v Los Angeles.
Herecká kariéra:
Beauty Shop (2004)- Suki
The Perfect Party (2004/I)- Kiko
Cats and Mice (2003)- Sue
Red Thread (2003)- Matilda Wongová
Tomato and Eggs (2002)- Maria
Gilmore Girls (2000 - současnost)- Lane Kimová
Hundred Percent (1998)- Casey
Terror in the Shadows (1995)- asistenka
Epizodní role:
Kim Possible- epizoda: Exchange
- postava: Yori (hlas)
The Nightmare Room (2003)- epizoda: Full Moon Halloween
The Nightmare Room (2001)- epizoda: School Spirit
Strong Medicine (2001)- epizoda: Control Group
- postava: An-Soo 'Allison' Kimová
Felicity (2000)- epizoda: Running Mates
- postava: Leila Fosterová
Felicity (2000)- epizoda: Party Lines%3

Milo Ventimiglia (Jess Mariano)

10. března 2007 v 0:33 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Milo Ventimiglia
Datum narození:8. července 1977
Místo narození:Anaheim, Kalifornie, USA
Celé jméno:Milo Anthony Ventimiglia

Životopis:

Milo se narodil a vyrůstal v Kalifornii. Již v osmi letech se rozhodl, že vyhraje Oskara. O deset let později - poté, co si na střední škole zahrál v řadě her - získal stipendium na letní program prestižní sanfranciské školy, Americké divadelní konzervatoře (A.C.T.). Poté se vrátil do jižní Kalifornie a vstoupil na UCLA (Kalifornská univerzita v Los Angeles), kde se zaměřil na divadlo. Během této doby se mu podařil jeho profesionální herecký debut v seriálu 'The Fresh Prince of Bel-Air". Krátce poté se zviditelnil i v krátkém filmu 'Must Be the Music'.
Za posledních pět let Milo zaujal diváckou pozornost ve filmu, v televizi a také v divadle. Na velkém plátně se objevil v nezávislých filmech 'Massholes' a 'Sheer Bliss' či v krátkém filmu 'Nice Guys Finish Last'. Na televizní obrazovce si opakovaně zahrál v seriálu 'Opposite Sex' a hostoval v seriálech jako je 'C.S.I.', 'Promise Land' či 'Sabrina, the Teenage Witch'.
Milo rád surfuje, také jezdí na skateboardu a snowboardu. Věnuje se taktéž charitě.
Herecká kariéra:
Stay Alive (2006)- Loomis Crowley
Dirty Deeds (2005)- Zach
Cursed (2004)- Bo
Winter Break (2002)- Matt Raymand
Gilmore Girls (2001 - 2004)- Jess Mariano
Nice Guys Finish Last (2001)- Josh
Massholes (2000)
Opposite Sex (2000)- Jed Perry
Speedway Junky (1999)- Travis
She's All That (1999)- hráč fotbalu
Boys Life 2 (1997)- Jason
Must Be the Music (1996)- Jason
Epizodní role:
Bedford Diaries (2006)
American Dreams (2005)- postava: Chris Pierce
Law & Order: Special Victims Unit (2003)- postava: Lee Healy
Boston Public (2003)- postava: Jake
C.S.I.: Crime Scene investigation
(2000)
- epizoda: Friends & Lovers
- postava: Bobby Taylor
Promised Land (1999)- epizoda: In the Money
- postava: Tony Brackett
Kelly Kelly (1998)- epizoda: Bye Bye Baby
- postava: Steve Spencer
Brooklyn South (1998)- epizoda: Fools Russian
Sabrina, the Teenage Witch (1996)- epizoda: Terrible Things
- postava: Letterman
The Fresh Prince of Bel-Air (1995)- epizoda: Bourgie Sings the Blues
- postava: host na večírku

Jared Padalecki (Dean Forester)

10. března 2007 v 0:29 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Jared Padalecki
Datum narození:19. července 1982
Místo narození:Antonio, Texas
Celé jméno:Jared Tristan Padalecki

Životopis:

Jared vystudoval Madisonskou střední školu v San Antoniu. Hodiny herectví bral již ve svých dvanácti letech. V roce 1999 byl jedním ze dvou vítězů soutěže "Claim to Fame".
Dříve než byl obsazen do Gilmorových děvčat, natočil pro NBC pilotní film, který nikdy nebyl odvysílán Zamýšlel, že půjde na Texaskou univerzitu, ale po získání role Deana změnil své plány.
Jeho blízkým přítelem je herec Chad Michael Murray, který v Gilmorových děvčatech ztvárnil Tristana.
Herecká kariéra:
Supernatural (2005)
Knights of Impossingworth Park (2005)- Rhyme
Cry Wolf (2005)- Tom
House of Wax (2004)- Wade
New York Minute (2004)- Trey Lipton
Young MacGyver (2003)- Clay MacGyver (jen v pilotu)
A Ring of Endless Light (2002)- Zach
Close to Home (2001)(jen v pilotu)
A Little Inside (2001)- Matt Nelson
Silent Witness (2000)- Sam (jen v pilotu)
Gilmore Girls (2000 - současnost)- Dean Forester
Epizodní role:
ER (2001)- epizoda: Piece of Mind
- postava: Paul Harris

Liza Weil (Paris Gellerová)

10. března 2007 v 0:05 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Liza Weil
Datum narození:4. ledna 1980
Místo narození:New Jersey
Celé jméno:Elizabeth Audrey Weil

Životopis:

Liza strávila většinu svého dětství cestováním po Evropě s komediální hereckou společností svých rodičů. A tak nebylo překvapením, když se v pozdějším věku začala zajímat právě o herectví. Poté, co se její rodina usadila v Lansdalu, začala dojíždět do New Yorku na profesionální zkoušky. Zde se poprvé se dostala na jeviště a zahrála si také v regionálních představeních ve Philadelphii. Větší filmovou roli měla Liza až v dramatu 'Whatever' (1998).
Po přestěhování do Los Angeles započala Lizina televizní kariéra a zahrála si epizodní role v řadě seriálů. Tu nejvýznamější však pro ni znamenalo až ztvárnění Paris Gellerové v Gilmorových děvčatech.
Herecká kariéra:
Lullaby (2002)- Rane
Dragonfly (2002)- sebevražedkyně
Motel Jerusalem (2001)- Sally Mae
Lullaby (2001)- Rane
Gilmore Girls (2000 - současnost)- Paris Gellerová
Stir of Echoes (1999)- Debbie Kozacová
Whatever (1998)- Anna Stockardová
A Cure for Serpents (1997)- Lucy
Epizodní role:
ER (2002)- epizoda: Beyond Repair
- postava: Samantha Sobrická
Law & Order: Special
Victims Unit (2001)
- epizoda: Tangled
- postava: Lara Toddová
ER (2000)- epizoda: The Fastest Year
- postava: Samantha Sobrická
ER (2000)- epizoda: All in the Family
- postava: Samantha Sobrická
The West Wing (2000)- epizoda: Take Out the Trash Day
- postava: Karen Larsonová
The Adventures of
Pete & Pete
- epizoda: 35 hodin
- postava: Margie Corsellová

Matt Czuchry (Logan Huntzberger)

10. března 2007 v 0:00 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Matt Czuchry
Datum narození:20. května 1977
Místo narození:Manchester, New Hampshire
Celé jméno:Matthew Charles Czuchry
Barva očí:zelené
Vlasy:blonďaté
Výška:177 cm
Životopis:

Spolu se svým otcem, profesorem, a svými třemi staršími sourozenci (dvěma bratry a sestrou) vyrůstal na farmě na venkově v Tennessee. Matt Czuchry (výslovnost [zu:k-ri:]) promoval v roce 1999 s vyznamenáním na Charlestonově vysoké škole v Jižní Karolíně. Zde se stal kapitánem tenisového týmu a hrál tenis za NCAA, Národní vysokoškolskou sportovní asociaci. Účastnil se tamního vysokoškolského divadla a vyhrál cenu "Mr. College of Charleston 1998". Jeho zájem o herectví pokračoval a po ukončení studií se mu za podpory své rodiny rozhodl dále věnovat . Zúčastnil se Soutěže herců, modelek a talentů (AMTC), uznávané soutěži pomáhající hledat nové talenty. Díky jeho úspěchu v AMTC jej viceprezident castingového oddělení Twentieth Century Fox, Christian Kaplan, pozval do Los Angeles a slíbil mu, že mu pomůže. Od té doby se Matt objevil v "Young Americans", "Em & Me", "Slap Her, She's French" (Uhoď ji, je to Francouzka!) a v dalších. V "Young Americans" potkal svoji dnes již bývalou přítelkyni Kate Bosworth, se kterou měl v letech 2000 - 2002 známost. V současnosti vystupuje především jako Logan Huntzberger v "Gilmorových děvčatech".
Když zrovna nepracuje, rád si zahraje basketball.
Herecká kariéra:
Gilmore Girls (2004 - současnost)- Logan Huntzberger
Em & Me (2004)- Chase
Advantage Hart (2003)
Jake 2.0: The Tech (2003)- Darin Metcalf
Swimming Upstream (2002)- Morris Bird III
A Midsummer Night's Rave (2002)- Evan
Eight Legged Freaks (2002)- Bret
Slap Her... She's French (2002)- Kyle Fuller
Epizodní role:
Hack (2004)- epizoda: The Reckoning
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: Gone
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: Dial 'O' For Murder
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: Blind Faith
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: The Looking Glass
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: My Fare Lady
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: Collateral Damage
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: Presumed Guilty
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: Hidden Agenda
- postava: Jamie Farrell
Hack (2003)- epizoda: See No Evil
- postava: Jamie Farrell
Jake 2.0 (2003)- epizoda: The Tech
- postava: Darin Metcalf
7th Heaven (2002)- epizoda: A Cry for Help
- postava: Carl
The Practice (2002)- epizoda: Fire Proof
- postava: Skip Hyman
Young Americans (2000)- epizoda: Will Bella Scout Her Mom?
- postava: Sean McGrail
Opposite Sex- epizoda: The Field Trip Episode
- postava: Kurt
Young Americans (2000)- epizoda: Free Will
- postava: Sean McGrail
Young Americans (2000)- epizoda: Cinderbella
- postava: Sean McGrail
Young Americans (2000)- epizoda: Kiss and Tell
- postava: Sean McGrail
Young Americans (2000)- epizoda: Our Town
- postava: Sean McGrail
Freaks and Geeks (2000)- epizoda: We've Got Spirit
- postava: mladík

Kelly Bishop (Emily Gilmore)

9. března 2007 v 23:51 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Kelly Bishop
Datum narození:28. února 1944
Místo narození:Colorado Springs, Colorado
Rodné jméno:Carole Bishop

Životopis:

Od doby, co přestala účinkovat ve slavném broadwayském muzikálu 'A Chorus Line', ztvárnila tato ostřílená herečka postavy v řadě filmů, televizních seriálů a divadelních hrách.
Kelly Bishop se narodila v Coloradu Springs a vyrůstala v Denveru, kde část dětství strávila cvičením, aby se z ní stala baletka. V osmnácti zamířila do New Yorku, kde také získala svoji první práci - v baletní společnosti u Radio City Music Hall. Poté si do roku 1967, kdy byla obsazena do své první role na Broadwayi, 'Golden Rainbow', musela vydělávat prací v nočním klubu.
První velký zlom nastal, když vzala roli sexy dívky, odmítavé Sheily v 'A Chorus Line'. Za ni získala řadu ocenění ('Tony Award' a 'Drama Desk Awards'). Opustila divadelní soubor a přestěhovala se do Los Angeles, aby usilovala o kariéru před kamerou.
Nedlouho poté byla vybrána do dramatu Paula Mazurskyho 'An Unmarried Woman'. Pokračovala rolemi matek: matkou Jennifer Greyové v 'Dirty Dancing', matkou Howarda Sterna v komedii 'Private Parts' a matkou Tobeyho Maquira ve 'Wonder Boys'. Její další významné role byly ve filmech 'Blue Moon', 'Café Society', 'Miami Rhapsody', 'Queens Logic', 'Me and Him' a 'A Guy's Guide to Marrying Money'.
V televizi si zahrála v seriálech Mikea Nicholse a ztvárnila též roli matky Lisy Ann Waltersové v 'My Wildest Dreams'. Hostovala v 'Law & Order', 'Law & Order: Special Victims Unit' a v 'Murphy Brown' a měla opakované role v 'All My Children', 'One Life to Live', 'Another World' a v 'As the World Turns'.
Její více než dobrou pověst na divadelních prknech upevnila i hlavní role v broadwayské produkci 'Six Degrees of Separation', stejně jako role v broadwayském provedení 'Neil Simon's Proposals' a v oceněných hrách 'The Last Night of Ballyhoo', 'Bus Stop' a 'Precious Sons'. Též si zahrála v řadě místních divadel mimo Broadway.
Herecká kariéra:
My X-Girlfriend's Wedding Reception (2001)- Sylvia Wiensteinová
Gilmore Girls (2000 - současnost)- Emily Gilmorová
Wonder Boys (2000)- Amanda Leerová
Private Parts (1997)- Ray Sternová
One Life to Live (1996)- doktorka Robbinsová
Cafe Society (1995)- paní Jelke
My Wildest Dreams (1995)- Gloria
Miami Rhapsody (1995)- Zelda
Six Degrees of Separation (1993)- Adele
Summer Stories: The Mall (1992)
Queens Logic (1991)- Maria
One Life to Live (1989)- Serena Wymanová
The Thorns (1988)- Ginger Thornová
Me and Him (1989)- Eleanor Aramisová
Dirty Dancing (1987)- Marjorie Housemanová
Solarbabies (1986)- Noverová
The Recovery Room (1985)- Kaye Brennerová
O'Hara's Wife (1982)- Beth Douglasová
Advice to the Lovelorn (1981)- Rita Bordenová
An Unmarried Woman (1978)- Elaine
Epizodní role:
Law & Order: Special
Victims Unit (2000)
- epizoda: Slaves
Murphy Brown (1992)
- epizoda:Me Thinks My Parents Doth
Protest Too Much
- postava: Connie Silverbergová
Law & Order (1992)- epizoda: Intolerance
- postava: Marian Borlandová
Kate & Allie (1984)- epizoda: Baby
- postava: Paulette

Edward Herrmann (Richard Gilmore)

9. března 2007 v 23:46 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Edward Herrmann
Datum narození:21. června 1943
Místo narození:Washington D.C.

Životopis:

Herec Edward Herrmann, držitel cen Emmy i Tony, se může pyšnit působivou kariérou, kterou si v divadle, u filmu a v televizi budoval více jak třicet let. Během jeho účinkování na Broadwayi mu cenu Tony vynesla hra 'Mrs. Warren's Profession' a nominaci na tutéž cenu hra 'The Philadelphia Story'.
Na velkém plátně ztvárnil řadu památných postav, například ve filmech 'Nixon', 'Ritchie Rich', 'The Man With One Red Shoe', 'Double Take' či 'Critical Care'. Mezi jeho poslední filmy se řadí dílo z produkce Gena Hackmana, 'Welcome to Mooseport'.
V televizi se objevil v šestiepizodním příběhu 'The Practice', který mu v roce 1999 vynesl cenu Emmy. Hostoval též ve dvousté výroční epizodě 'Law & Order'. Nominace na další Emmy mu přinesla jeho práce na 'St. Elsewhere', na 'Concealed Enemies' a na 'Eleanor and Franklin: The White House Years'. V televizi na sebe dále upozornil rolemi v řadě filmů, jako je například 'Vendetta', 'Pandora's Clock', 'What Love Sees' či 'Fire in the Dark'.
Na divadelní jeviště se Herrmann vracel ještě mnohokrát. V létě roku 2002 si zahrál v režii Bruce Paltrowa ve hře 'Educating Rita' na Williamstownském divadelním festivalu a před časem skončil s účinkováním ve hře Neila Simona, 'The Dinner Party'.
Herrmann se též v plné míře věnuje nahrávání audio knih a na svém účtu má již více než padesát děl, včetně nejnovějšího románu Toma Clancyho 'Net Force series'. V roce 1999 byl za svoji práci na kompletní nahrávce 'The King James Bible' oceněn cenou AUDIE.
Též se ujal role vypravěče 'History Lost and Found' na kanálu A&E a u seriálu 'Founding Fathers'. Rovněž hostoval v seriálu 'The Ultimate Auto', což mu pomohlo k uznání mezi automobilovými nadšenci. Je také aktivním účastníkem závodů a automobilových show.
Loni byl vyznamenán svojí alma mater, Bucknellskou univerzitou, za vynikající úspěchy ve svojí profesi.
Herecká kariéra (+ významné nahrávky):
A Love of Time (2005)- kapitán Sallee
The Aviator (2004)- Joseph Breen
Bereft (2004)- otec
Welcome to Mooseport (2004)- Avery Hightower
Intolerable Cruelty (2003)- Rex Rexroth
Russia, Land of the Tsars (2003) (hlas)- vypravěč
A&E Biography: The Munsters (2003)- jako on sám
First Mothers (2002)- jako on sám (pro The History Channel)
Founding Brothers (2002) (hlas)- vypravěč
Antarctica: A Frozen History (2002)- vypravěč
The Emperor's Club (2002)- ředitel Woodbridge
The World Trade Center: Rise and Fall
of an American Icon (2002)
- vypravěč
James Dean (2001)- Raymond Massey
The Cat's Meow (2001)- W. R. Hearst
Down (2001)- Milligan
Double Take (2001)- Charles Allsworth

Melissa McCarthy (Sookie St.Jamesová)

9. března 2007 v 23:42 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Melissa McCarthy
Datum narození:26. srpna 1969
Místo narození:Plainfield, Illinois
Rodné jméno:Melissa McCarthy

Životopis:

Melissa je rozený komik se zkušenostmi ve filmu, v televizi i v divadle. V Gilmorových děvčatech si zahrála kulinářského génia Sookie St. Jamesovou.
Narodila se a výrůstala v Plainfieldu v Illinois. V New Yorku poprvé zabodovala v komediálních představeních 'The Improv' a "Stand Up New York'. Ve stejné době absolvovala dramatické kurzy v newyorkském The Actors Studio a zaúčinkovala si v různých inscenacích hraných po celém městě.
Co se Melissa přestěhovala do Los Angeles, trénuje si víkend co víkend svůj bystrý humor coby členka The Groulings comedy.
Nedávno si zahrála ve filmech 'Charlie's Angel's 2: Full Throttle' a 'The Life of David Gale' (s Kevinem Spaceym). A již dřív si zaúčinkovala ve filmu s Michelle Pfeiffer 'White Oleander', v 'Pumpkin' a ve filmu Douga Limana 'Go'. A ztvárnila třeba i mladou ženu šířící po telefonu drby v krátkém nezávislém filmu Johna Augusta 'God'.
V současné době stále žije v Los Angeles.
Herecká kariéra:
Chicken Party (2003)- Tot Wagnerová
Kim Possible: The Secret Files (2003) (hlas)
The Life of David Gale (2003)- Nico
White Oleander (2002)- nenormální doktorka
The Third Wheel (2002)- Marilyn
Pumpkin (2002)- Cici Pinkus
Charlie's Angels (2000)- Dois
Gilmore Girls (2000 - současnost)- Sookie St. Jamesová
The Kid (2000)- servírka
Auto Motives (2000)- Tonnie
Drowning Mona (2000)- Shirley
Go (1999)- Sandra
God (1998)- Margaret
Epizodní role:
Kim Possible (2004)- epizoda: Partners
Curb Your Enthusiasm (2004)- epizoda: The Surrogate
- postava: prodavačka
Kim Possible (2002)- epizoda: Downhill
D.C. (2000)- epizoda: Blame
- postava: Molly
D.C. (2000)- epizoda: Justice
- postava: Molly

Scott Patterson (Luke Danes)

9. března 2007 v 23:38 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Scott Patterson
Místo narození:Philadelphia
Narozeniny:11. září

Životopis:

Scott se narodil v Philadephii, kde však nesetrval a přestěhoval se do Baltimoru a následně do New Jersey.
Promoval na Rutgerově univerzitě, zaměření na žurnalistiku. Celou dobu studií ho však pronásledovala jiná vášeň: baseball. Hrál profesionálně za New York Yankees, za Texas Rangers i L.A. Dodgers. Pak této kariéry zanechal a ohlížel se po jiné. Přestěhoval se do New Yorku a začal se vážně zabývat herectvím a zbytek už je historie.
Herecká kariéra:
Gilmore Girls (2000 - současnost)- Lucas "Luke" Danes
Rhapsody in Bloom (1998)- Phil
Them (1996)- Simon Trent
A Boy Called Hate (1995)- pracovník CHP
Three Wishes (1995)- Scottův otec
Alien Nation: Dark Horizon (1994)- Ahpossno
Little Big League (1994)- Mike McGrevey
Intent to Kill (1993)- Al
The Return of Ironside (1993)
Epizodní role:
Will & Grace (1999)- epizoda: Das Boob
- postava: Donald Dorio
Get Real (1999)- epizoda: Performance Anxienty
- postava: Jacob Perryhill
It's Like, You Know... (1999)- epizoda: The Client
- postava: Ted
Vengeance Unlimited (1998)- epizoda: Noir
- postava: Tom Swain
Vengeance Unlimited (1998)- epizoda: Justice
- postava: Tom Swain
Fired Up (1998)- epizoda: Fire and Nice
- postava: Mickey
Fired Up (1998)- epizoda: Where There's Smoke
- postava: Mickey
Silk Stalkings (1996)- epizoda: Pre-Judgment Day
- postava: Chick Chandler
Seinfeld (1995)- epizoda: The Sponge
- postava: Billy

Alexis Bledel (Rory Gilmorová)

9. března 2007 v 23:33 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Alexis Bledel
Datum narození:16. září 1982
Místo narození:Houston, Texas
Celé jméno:Kimberly Alexis Bledel
Výška:174 cm
Obrazek

Životopis:

Poté, co Alexis strávila několik let před objektivem jako modelka, přijala v roce 2000 roli v seriálu Gilmorova děvčata, což je také její televizní debut.
Když jí bylo osm let, rodiče ji povzbuzovali, aby si vyzkoušela divadlo, v naději, že to jejich dceři pomůže překonat nesmělost. A tak si zahrála v 'Čarodějovi ze země Oz', 'Našem městě' i v 'Aladinovi'. Později získala další zkušenost jako malá modelka místního nákupního střediska. Svoji pravou modelingovou kariéru začala ještě na střední škole. Poté díky tomuto zájmu procestovala celé Tokio, Milán, New York a Los Angeles. Po odabsolvování se zapsala na NYU. Na jaře roku 2000 byla vybrána do role Rory a začala natáčet pilotní díl.
Když nepracuje, věnuje se psaní, fotografování, chození do kina a svojí rodině.

Lauren Graham (Lorelai Gilmorová)

9. března 2007 v 23:25 | Ladussa |  ...Gilmorova děvčata...
Lauren Graham
Datum narození:16. března 1967
Místo narození:Honolulu, Havaj
Celé jméno:Lauren Helen Graham
Barva očí:někdy modré, někdy zelené
Vlasy:bruneta, od přírody kudrnaté
Výška:180 cm
Obrazek

Životopis:

Když jí bylo pět let, přestěhovali se do Washingtonu D.C. Zde vyrůstala u svého otce Lawrence. Nejdříve studovala na Langleyho střední škole v McLean (ve Virgínii) a následně dosáhla bakalářského stupně z angličtiny na Barnardově vysoké škole v New Yorku. Herecké vzdělání získala na škole umění (Southern Methodist University's Meadows School of the Arts) v Dallasu. V roce 1995 se z New Yorku přestěhovala do Los Angeles a nyní žije v Západním Hollywoodu.
Herecká kariéra:
Because I Said So (2006)
Gnome (2005/I)- Amanda
The Moguls (2005)- Peggy
The Pacifier (2005)- ředitelka Claire Fletcherová
Life Coach: The Movie (2005)- Dr. Sue Pegasová
Lucky 13 (2004)- Abbey
Seeing Other People (2004)- Claire
Bad Santa (2003)- Sue
Chasing Destiny (2001)- Jessy James

Ewa Farna

9. března 2007 v 22:08 | Ladussa |  ...Stars...
Jméno : Ewa Farna
Datum narození : 12.8.1993
Místo narození : Třinec
Nejoblíbenější jídlo : Kuřecí řízek s hranolkama
Nejoblíbenější nápoj : Multivitamin a voda
Nejoblíbenější barva : černá, bílá a oranžová
Oblíbený film : Mezi námi děvčaty
Barva očí : Zelená
Barva vlasů : Hnědá
Znamení : Lev
Otec : Tadeusz
Matka : Karin
Sestra : Magdalena
Bratr : Adam
Domácí zvířata : Fenka Zora
Oblíbený předmět : Matematika
Neoblíbený předmět : Fyzika
Výška : asi 165 cm
Přezdívky : v rodině Ewka, Ewusia